Відділення інтенсивної терапії новонароджених з постінтенсивним та неонатальним доглядом

Неонатальне відділення об’єднує підрозділ спільного перебування матері та дитини та палату інтенсивної терапії на 6 ліжок. Завідуюча відділенням – Костіна Ірина Анатоліївна – лікар вищої категорії, має спеціалізацію з неонатології та дитячої анестезіології.

У відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-педіатри-неонатологи, 9 з них мають вищу категорію. Палати сумісного перебування матері та дитини – затишні та комфортні, що забезпечує створення тісного взаємозв’язку між матір’ю та дитиною. Здоровим новонародженим дітям забезпечується ранній та необмежений контакт з матір’ю на всіх етапах:

– контакт «шкіра до шкіри»

– раннє прикладання дитини до грудей

– спільне перебування з матір’ю, за бажанням жінки, з перших годин після кесарського розтину

– присутність близьких на пологах

– навчання матері та родини необхідним навичкам догляду за немовлям

Під час всього періоду перебування малечі в пологовому будинку здійснюється лікарський та сестринський супровід. Всім новонародженим діткам проводиться:

– ранній скринінг вроджених вад серця

– генетичний скринінг

– скринінг слуху

– профілактика геморагічної хвороби новонароджених

– вакцинація дітей згідно з календарем щеплень

Палата інтенсивної терапії обладнана всім необхідним для надання невідкладної допомоги та доглядом за передчасно народженими дітьми та дітьми зі специфічними для періоду новонародженості захворюваннями.

В наявності є кувези, відкриті системи з термоконтролем для інтенсивного виходжування новонароджених, сучасні апарати для проведення неінвазивної та інвазивної респіраторної підтримки, сучасні лампи фототерапії, монітори для постійного контролю дихальної та серцевої діяльності, прилад для визначення кислотно-лужного стану, газів крові та електролітів, інфузійні насоси для забезпечення цілодобового парентерального харчування та інфузійної терапії. Для визначення рівня білірубіну в крові малюка використовується неінвазивна методика діагностики (черезшкірна білірубінометрія), що дозволяє уникнути болісних маніпуляцій.

Для лікування дихальних розладів у недоношених дітей та дітей з екстремально низькою масою тіла широко використовується замісна сурфактанттерапія (для цього вводять спеціальний препарат, який дозволяє розкрити легені глибоко недоношеній дитині).

За необхідності у відділенні може бути проведена нейросонографія (ультразвукове дослідження мозку), ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та електроенцефалографія.

Велика увага приділяється гуманізації інтенсивної терапії: батьки та родичі беруть участь у догляді за своїми малятами, мають вільний доступ до них протягом доби, часто використовується метод «мати-кенгуру», різноманітні укладки для новонароджених – «гніздечка», подушечки, валики, «восьминіжки», застосовується зниження шумового навантаження, затемнення кувезів.

Всі діти, які перебувають в палаті інтенсивної терапії для новонароджених, оглядаються консиліумом неонатологів на чолі з завідуючою, та консультуються співробітниками кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупіка, виїзною консультативно-реанімаційною бригадою КМКДЛ№1, за необхідності – лікарями суміжних спеціальностей.

Малюки перебувають під цілодобовим спостереженням лікарів та медичних сестер. У своїй повсякденній роботі неонатальна служба керується сучасними медичними протоколами лікування, добросовісним ставленням до своєї праці, людяністю та любов’ю до маленьких пацієнтів.

Лікарі відділення

Костіна Ірина Анатоліївна
Завідувач Відділення інтенсивної терапії новонароджених з постінтенсивним та неонатальним доглядом, лікар педіатр-неонатолог
Ільченко Тамара Василівна
Лікар педіатр-неонатолог
Жаркова Ірина Павлівна
Лікар педіатр-неонатолог
Луценко Зоя Іванівна
Лікар педіатр-неонатолог
Пінчук Олена Михайлівна
Лікар педіатр-неонатолог
Прохорович Тетяна Іванівна
Лікар педіатр-неонатолог
Дідора Оксана Сергіївна
Лікар педіатр-неонатолог, лікар УЗД
Клименко Марина Миколаївна
Лікар педіатр-неонатолог
Панченко Вікторія Сергіївна
Лікар педіатр-неонатолог

Фото відділення

Залишити відгук

Ім'я
E-mail
Відгук

3 Відгуки

 • Ірина
  Posted 13-09-2021 11:16

  Хочу сказати величезне ДЯКУЮ!!! Всім бригадам, всім медпрацівникам відділення, за Ваш професіоналізм, людяність і доброзичливе відношення!!! Низький Вам уклін!

 • Карина
  Posted 09-03-2020 15:03

  Хочу отметить слаженную работу специалистов отделения нтенсивной терапии новорожденных. После родов было подозрение на усложнения с сердцем у малыша. Н врачи быстро среагировали, провели всю необходимую диагностику, все исключили, к счастью. Хорошо, что это можно сделать в 1 учреждении, по месту, и здесь достаточно оборудования и специалистов для этого.

 • Светлана
  Posted 01-12-2019 22:56

  Хочу сказать ОГРОМНОЕ спасибо Костиной Ирине Анатольевне и всему персоналу отделения новорожденных с палатой интенсивной терапии. В этом отделении работают чуткие и заботливые профессионалы, которые ухаживают за малышами как за своими собственными.
  А Ирина Анатольевна, не только прекрасный специалист, но и Человек с большой буквы.
  Я очень благодарна сотрудникам данного отделения за помощь и поддержку в той непростой ситуации, которую пришлось пережить нашей семье,