Розібравшись після пологів з грудним вигодовуванням і режимом дня дитини, молода мама згадує, що у неї з’явилися розтяжки. І з ними терміново треба щось робити. А що ж саме?
Причини появи розтяжок
Дуже сподіваємося, що цю статтю читають не тільки жінки, у яких вже є діти, а й майбутні мами, оскільки запобігти розтяжкам (вони ж стрії) легше, ніж позбутися від них.
Розтяжки під час вагітності утворюються далеко не у всіх. В цілому наша шкіра досить еластична, щоб відновлюватися навіть після сильних розтяжок. За статистикою, ризик дістати характерні смужки на тілі вище у жінок до 30 років. А ось у старішому віці вони виникають рідко.
На структуру шкіри під час вагітності не найкращим чином впливає зростаючий рівень прогестерону. З одного боку, цей гормон розслабляє гладкі м’язи, не даючи матці прийти в тонус і оберігаючи від викидня. З іншого боку, разом з м’язами слабшає сполучна тканина дерми. Шкіра не встигає наздогнати стрімко зростаючими параметрами тіла – так на місці розтягування через мікротравми підшкірної клітковини, розриву волокон колагену і еластину з’являються стрії.
У вас з’явилися розтяжки після пологів?
Найчастіше розтяжки виникають на грудях, стегнах і животі. Нижче ми наводимо фактори, що впливають на їх появу.
- Гормональний дисбаланс.
- Різкий набір ваги.
- Слабкість м’язів. При недостатній фізичному навантаженні вони стають млявими, погано реагують на що відбуваються в тілі зміни.
- Недолік в раціоні вагітної жінки білка, заліза, кальцію, вітамінів групи В і С, необхідних для синтезу еластину – протеїну, відповідального за еластичність шкіри.
Чи можна позбутися від розтяжок після пологів?
Будемо чесними: це можливо, але тільки за допомогою серйозних (і дорогих) косметологічних процедур, наприклад, радіохвильового ліфтингу. Так що краще зробити все можливе, щоб розтяжки не з’явились під час вагітності.
Для цього два рази в день всім майбутнім мамам рекомендують використовувати крем густої та жирної консистенції. Вибираючи засіб, уважно ознайомтеся з його складом. У списку повинні бути такі компоненти:
- масла;
- пантенол;
- вітамін Е;
- колаген;
- гіалуронова кислота.
Якщо стрії все ж утворилися, продовжуйте користуватися кремами для тіла, щоб пом’якшити їх прояв, і врахуйте, що травматичні косметологічні процедури під беремо вагітності протипоказані.
Чим раніше почати боротьбу з розтяжками після пологів, тим ефективніше буде результат, але з одним застереженням: якщо ви мама, яка годує, перед тим як записатися до косметолога, необхідно отримати схвалення лікаря.
Салонні процедури
Лазерна терапія. За допомогою лазерного променя косметолог шліфує верхній шар шкіри, вирівнюючи його структуру і колір. Процес досить болісний, тому часто проводиться під місцевою анестезією. Для досягнення видимого ефекту однієї процедури недостатньо, знадобиться курс.
Мезотерапія. Ін’єкції вітамінних препаратів вводять близько або прямо в область розтяжок. У складі коктейлю – гіалуронова кислота, вітамін С і вітаміни групи B, а також пептиди, що стимулюють роботу фібробластів, які відповідають за синтез колагену і еластину. Курс складається з 3-5 процедур, по одній в 10-14 днів. Розтяжки бліднуть і стають менш вираженими.
Мікрострумова терапія. Ця процедура проводиться шляхом впливу на шкіру струмами. В результаті посилюється мікроциркуляція, клітини шкіри отримують сигнал до відновлення. Після кількох процедур розтяжки стають менш помітні.
Ну і головне – слідкувати за тілом регулярно! Будьте здорові та красиві!