1 квітня 2020 року в Україні стартував другий етап реформи системи охорони здоров’я. ВІн полягає у тому, що практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни будуть отримувати кошти за прямим договором з НСЗУ. Станом на 1 квітня Національна служба здоров’я України підписала договори з 1 524 закладами спеціалізованої медичної допомоги. Наш пологовий будинок увійшов до цього переліку.
Які ж зміни в наданні послуг нашими лікарями передбачає медична реформа? Розповідає Заступник директора КНП “КМПБ3”, лікар акушер-гінеколог, к. мед. н. Петренко Тетяна Геннадіївна.
– Які зміни в обслуговуванні гінекологічних пацієнток відбулися після вступу в дію 2го етапу медичної реформи 1 квітня 2020?
На сьогодні, враховуючи ситуацію щодо короновірусу, планові гінекологічні госпіталізації припинені, інформації від НСЗУ ще немає, як ми будимо працювати.
– Які зміни реформа несе для вагітних (які народжують в 3 пологовому за місцем прописки та які народжують за домовленістю)?
Ніяких змін щодо народження в 3 пологовому будинку. Як ми надавали допомогу, так і будемо надавати! Для нашого закладу жінка та її дитина залишаються найголовнішим! Якщо жінка поступає по швидкій, то треба мати особисті речі і речі для дитини, більше нічого купувати не потрібно, але так в нашому закладі було і до реформи. Якщо жінка бажає народжувати з лікарем, якого вона обрала і той лікар це погодив, то це не входить в перелік надання акушерської допомоги, визначений НСЗУ, і це є платна послуга (оплата в касу).
– Чи відобразилась реформа на процедурі природніх пологів без чи із застосуванням анестезії, та кесарського розтину?
Ні. Сума, яку буде перераховувати НСЗУ за пологи, складає 8163 грн і ця сума також буде перераховуватись за кесарський розтин. На виконання кесарського є покази, що регламентовані наказами МОЗ. Він буває плановим та ургентним. Ми, лікарі, як працювали, так і працюємо. Як бажали, так і бажаємо здоров`я кожній жіночці та її дитині.
– Чи має породілля робити якусь оплату за пологи (за палату, медикаменти)?
Ні, ніякої оплати породілля не робить, якщо вона поступила, народила із черговим лікарем і перебуває у загальній палаті (а саме – 3 жінки в післяпологовій палаті). А якщо жінка бажає вибрати лікаря, який повинен приїхати до неї в будь-який час або в свята, палату підвищеного комфорту – одномісну або хоче мати персональне харчування, то за ці послуги вона повинна заплатити в касу закладу. І це не лише в нашому, а в будь-якому пологовому будинку країни.
– Чи є зміни в переліку речей, необхідних на пологи (зокрема, чи необхідно купувати медикаменти)?
Змін в переліку речей немає! Свої особисті речі та речі для дитини. Переліку медикаментів для закупки ми не надаємо! Але, якщо стається випадок і саме тих лікарських засобів, що можуть бути потрібні, немає в нацпереліку, то такі медикаменти потрібно буде купувати.
– Якщо фактична вартість пологів виявилась меншою за ту суму, що виділяє на пологи держава, чи може породілля отримати цю різницю собі?
В суму 8163 грн входить: зарплата лікарю, акушерці, санітарові, дитячому лікарю, медикаменти, опалення, водопостачання, вивоз сміття та спец.відходів, закупівля дезрозчинів та антисептиків, харчування…. так що залишку не буде, і як заклади із цим впораються – ми ще не знаємо.
– Яке щеплення можна зробити в пологовому і чи це входить в перелік оплачених державою пологів, чи це додаткова оплата?
Так, всі щеплення входять в перелік оплачених державою послуг, а саме: через 2-6 годин від народження вводиться вітамін К (кановіт); через добу робиться щеплення від гепатиту; і на другу добу робиться БЦЖ. На третю добу перевіряють прохідність слухових проходів у дитини. Без дозволу батьків жодна вакцина не вводиться, але я дуже прошу всіх батьків дотримуватися календаря вакцинації і не відмовлятися від щеплень.
11 Відгуки
Маргарита
Добрый день,хотела бы уточнить если я не прописана в Киеве ,могу ли я рожать у вас? И что нужно для партнёрских родов ?
Анна
Я проживаю у Києво-Святошинському районі. Хотіла б у Вас народжувати.
Окрім підписання обмінної картки, чи потрібно щось оформляти для партнерських пологів? І чи платна ця послуга?
Оксана
Чи потрібно заключати договір для партнерських пологів, якщо ми підписали в вас обміну?
Ирина
Я проживаю в Київській області, хочу народжувати у вас. Коли потрібно підписати обмінну карту і чи це платно?
admin
Доброго дня. Можна народжувати в нас, якщо ви з іншого міста. Необхідно на повному 34у тижні-початку 35о приїхати підписати обмінну карту (і з паспортом), та обрати лікаря, в якого плануєте народжувати. Підписання обмінної карти безкоштовне.
Наталия
Доброго дня. Я проживаю в Святошинському р-н, для мене буде платно підписувати обмінну карту? І до кого звертатись щодо підписання обмінної карти. І ще питання про вартість одномісної палати?
Світлана
Якщо я проживаю в киевосвятошинськом районі я можу народжувати у вас?Якщо так що для цього потрібно?
Olya
Здравствуйте) подскажите пожалуйста сколько стоит подписанная обменная карта в вашем роддоме?) так как по месту прописки роддом закрыт на ремонт
Виктория
Якщо я вирішила народжувати по швидкій,мені потрібно підписувати у Вас обмінну карту?
Sasha
Якщо, я проживаю у Вишневому, я можу приїхати до вас народжувати?
admin
Так, можна в нас народжувати, попередньо необхідно підписати обмінну карту