Під час вагітності жіноче тіло змінюється і готується до грудного вигодовування, тому особливо важливо підібрати найзручніший бюстгальтер для вагітних та мам, що годують.
Особливості бюстгальтера для годування
- Першим пунктом варто поставити натуральність тканин. Бюстгальтери такого типу не викликають алергічних реакцій та чудово вбирають вологу;
- Багато моделей виконані таким чином, що для годування дитини не доведеться знімати повністю білизну, а досить просто відстебнути застібку або замочок;
- Навіть якщо до пологів у жінки був перший розмір грудей, то ситуація може різко змінитися у більшу сторону на 1-3 розміри. Тому лікарі радять не нехтувати й не заощаджувати на собі, оскільки, по-перше, носіння такого виду білизни є дійсно ефективною профілактикою розтяжок, а по-друге, при правильно підібраному розмірі білизна не викликає застоїв і не надалі розвиває лактостаз і мастит, що відбувається при носінні звичайного бюстгальтера. Особливо дана проблема застоїв актуальна при налагодженні лактації в перші місяці і для жінок з великими грудьми;
- Багато моделей підходять навіть для сну;
- Спеціальні лактаційні вкладки добре тримаються на таких ліфчиках, не сповзають і не скручуються.
Як вибрати розмір бюстгальтера для годування?
При виборі бюстгальтера головне — правильно виміряти свої груди. Це можна зробити вдома у зручних умовах або в магазині за допомогою спеціаліста. Кожна жінка унікальна, тому вимір — найперший і найважливіший етап.
Попри те, що мама починає готувати сумку в пологовий будинок на 7-8 місяці, все ж таки покупку бюстгальтера варто відкласти до останніх тижнів, тому що груди жінки не тільки збільшуються в розмірі протягом всієї вагітності, але й змінюють форму. Обирати краще розмір у розрахунку «+1». Тобто жінці необхідно зняти виміри грудей по найширших точках і обхват «під грудьми», визначити свій розмір і повноту (обов’язково враховуйте форму чашечки), і купити модель на 1 розмір більше, ніж підходить в цей момент. При цьому в запас повноти обхвату «під грудьми» варто додати ще 2-5 см, оскільки багато хто набирає пару зайвих кілограмів у перші місяці годування.
Наприклад, якщо у майбутньої мами на 37 тижні обхват грудей 103 см, а обхват під грудьми 89 см, їй підійде модель розміру 90С, хоча не вагітним жінкам необхідно було б вибирати розмір 90В.
Під час примірки підійміть руки вгору, якщо ліфчик піднявся, значить, розмір вибраний неправильно або форма чашечки вам не підходить. Між спиною та бюстгальтером має поміщатися не менше одного пальця, і не більше двох.
Визначившись із розміром, приміряйте бюстгальтер, щоб переконатися, що вам у ньому комфортно. Крім того, ви зможете перевірити, чи зручні у бюстгальтера застібки і чашки, що відстібаються, чи влаштовує вас його форма і якість матеріалу, наскільки добре він підтримує груди, чи непомітний він під одягом і так далі.
Перевірте, чи зручно розстібати застібки бюстгальтера однією рукою. Це важливо, оскільки вам доведеться розстібати та застібати їх однією рукою постійно — іншою ви триматимете дитину.
Які існують різновиди бюстиків для годування?
Сучасний ринок пропонує просто безліч варіантів на будь-який смак: еластичні моделі; у вигляді топу; з різними застібками спереду чи позаду; з блискавками й навіть спеціальні моделі для сну. Обрати найкращий можна лише примірявши декілька і зрозумівши, який найзручніший саме для вас. І не забувайте про те, що у мережі існує калькулятор розміру, якщо раптом ви наважитесь замовити онлайн.