Вже після першого місяця малюкові можна пропонувати роздивлятися іграшки та пізнавати за допомогою них цей світ. До цього часу малюк починає дивитися на всі боки й короткочасно фіксує погляд на предметі. При виборі іграшки зважайте: все, що потрапляє дитині в руки відразу потрапляє їй у рот. Тому предмети повинні бути безпечними й міцними: не мати гострих країв і дрібних деталей, що відокремлюються.
Перша іграшка має бути яскравою і з гарним звуком. У 4 місяці малюк розглядає, обмацує і захоплює іграшки, що низько висять над грудьми, А у 5 місяців бере з рук дорослого іграшку та утримує. Пропонуємо вашій увазі ТОП-10 найвдаліших іграшок для новонародженого.
- Брязкальце
Найперша іграшка малюка – брязкальце, її можна придбати на місяць. Усередині є кульки або дзвіночки. Продаються у вигляді навісних намист, що складаються з м’ячиків або фігурок тварин. Маля розглядає намисто лежачи в ліжечку або колясці.
- Музичний мобіль
Це набір навісних іграшок, які кріпляться над ліжечком малюка. Пристрій крутиться і видає приємну музику, малюк стежить за переміщеннями предметів. Вибирайте мобіль зі спокійною музикою та не надто яскравими предметами. Розташовуйте над ніжками, щоб іграшка потрапляла у поле зору малюка.
- Чорно-білі картки та предмети
Діти добре сприймають чорні та білі кольори. Придбайте спеціальні картки або роздрукуйте їх з Інтернету. Повісьте такі малюнки на ліжечко та на стіни у квартирі. Для зовсім маленьких вибирайте прості лінії та ускладнюйте малюнки у міру дорослішання.
- Прорізувач
Аби він зручно поміститися в ручку малюка – обирайте розмір не більше 6 см. Це найкраща іграшка у період прорізування зубів. Вибирайте прорізувач з екологічних матеріалів з гумовими вставками.
- М’які іграшки
Для розвитку тактильних відчуттів пропонуйте дитині м’які іграшки з тканини: м’які кубики, ляльки – м’які книжки. Вибирайте натуральні матеріали із міцними швами. Це один із найбезпечніших видів іграшок.
- Ігровий килимок
Призначений для малюків від 3 місяців. Представлений полотном з дугами, на якому розташовуються навісні іграшки. Основа має шарудливі, рухомі елементи. Можна доповнювати будь-якими навісними предметами на ваш смак.
- Гумові іграшки для купання
Черепашка, качечка, кораблик. Вибирайте різні кольори. Такі іграшки часто містять елементи, які приваблюють малюка. Розваги у воді можуть допомогти зацікавити малюка купанням, якщо він, наприклад, боїться води.
- Музичні іграшки
Дитяче піаніно або інший пристрій, що видає звук; іграшки, що говорять і співають. Вони розвинуть слух і мислення. Допоможуть дітям розрізняти іграшки. Незабаром малюкові почне подобатися натискати на кнопки й витягувати звуки з іграшки самостійно.
- Лялька-неваляйка
Іграшка має образ у вигляді усміхненого обличчя, який дітям дуже подобається розглядати. Музичний елемент та здатність хитатися приваблює малюків. Іграшка сприяє іграм на животику, а також допомагає, наприклад, одягатися. Першу неваляйку краще придбати невелику – 20-25 см, аби щоб малюк міг сам її хитати.
- Іграшки-розвивайки
Куб-сортер, дитячі рахівниці, молоточок із фігурками, центр, що розвиває. Іграшки з рухомими та музичними елементами. Підійдуть малюкам від 6 місяців, коли вони вже сидять.
Декілька найголовніших правил, які слід знати батькам
- Пропонуйте іграшки дитині з 1 міс. Це період коли дитина активно починає крутити головою і розглядати предмети. До 3-х місяців – це 3-4 іграшки. Далі іграшок може бути більше, їх потрібно періодично змінювати, коли дитина втрачає інтерес.
- Пропонуйте малюку безпечні та якісні іграшки з екологічних матеріалів. Слідкуйте, щоб не було дрібних елементів, якими малюк може подавитися.
- Вибирайте іграшки за віком: до 3-х місяців це іграшки, за якими малюк спостерігає: мобіль, що рухається, навісне брязкальце, чорно-білі картинки. З трьох місяців запропонуйте іграшки, які можна чіпати, зачіпати й брати в ручку.
- Вчіть малюка грати з іграшками: вкладайте в ручку, покажіть як переміщати та видавати звуки.
У малюків є улюблені іграшки. А деякі іграшки можуть налякати дитину. Коли пропонуєте нове, не підносите відразу близько, спостерігайте за реакцією.