Тема плавання для немовлят сьогодні стала дуже актуальною у нашій країні. І це не віяння часу і новомодна тенденція. Відомо, що в музеї стародавнього мистецтва в Єгипті в Каїрі зберігаються стародавні папіруси на яких зображені малеча, які плавають. Що потрібно знати про плавання для немовлят та яку безумовну користь воно принесе малюкові?
У Стародавньому Римі у свій час про неосвічену людину говорили так: “Він не вміє ні читати, ні плавати.” Дуже надихає той факт, що не дивлячись на прогрес, людство повертається до своїх джерел і знаходить правильні шляхи для того, щоб виростити майбутнє покоління здоровим і активним.
Ще в шістдесяті роки XX століття було проведено дослідження на базі Мюнхенського університету за участі 669 малюків, яких з перших днів життя і протягом трьох років навчали плавати. Результати перевершили всі очікування: малюки-плавці, як виявилося, значно рідше хворіють на застуду, а також кишкові та шкірні захворювання, ніж їх однолітки, які не займаються плаванням.
Рухи у воді стимулюють обмін речовин, піднімають загальну витривалість малюка і його життєву активність. Також покращують фізичний і розумовий розвиток, врівноважують нервову систему.
ВАЖЛИВО: за показниками малюки, що плавають, практично у три рази менше хворіють, на місяць раніше починають ходити й розмовляти.
Як починати плавати?
Здоров’я дитини – це найважливіша тема для батьків. Вже понад десять років тема плавання у басейни для малюків в Україні розвивається практично у всіх дитячих поліклініках і спортивних клубах. Зазначаємо, що варто починати займатися плаванням з першого місяця життя, після загоєння пупкової ранки.
Багато необізнаних людей вважають, що раннє плавання підійде тільки здоровим діткам. На щастя, це лише міф. Плавання для малюків – це один з кращих способів у боротьбі та профілактиці таких захворювань, як рахіт, ДЦП, підвищена збудливість, неврологічні патології, гіпертонус м’язів.
Найкраще почати заняття плаванням у домашніх умовах. Для цього чудово підійде звичайна ванна. До трьох місяців можна комфортно навчати малюка плавати у дома, при цьому контролюючи температуру води та кількість часу, яку малюк проводить у воді. Для успішного навчання і оздоровлення дитини необхідно самостійно та регулярно тренуватися, або ж запросити професіонала, який покаже і навчить, як правильно проводити тренування малюка.
Після трьох місяців рекомендуємо все ж “переходити” до великого дитячого басейну, у якому можна повноцінно виконувати всі вправи і пірнати під наглядом тренера. Також звертаємо вашу увагу на те, що у поліклініках або спортивних клубах є спеціальні групи “Мама + я”, де ви маєте змогу перебувати на тренуванні разом з малюком. Також можна проводити індивідуальні тренування, де ви можете спостерігати за процесом або активно брати у ньому участь.
Плавання у басейні для малюка і для мами дуже корисний, цікавий процес, який допомагає зміцнити здоров’я та чудово провести час! Будьте здорові!