Гормональна система вагітних – це просто вибух! Саме тому вас можуть очікувати багато неприємних сюрпризів у вигляді подразнень, висипань і раптових реакцій шкіри навіть на звичні засоби. Схему догляду за собою на дев’ять місяців потрібно підбирати індивідуально, а в ідеалі – за допомогою лікаря. Проте є декілька універсальних правил, про які ми розповімо нижче.
Ексфоліанти у догляді за “вагітною” шкірою
Звичні б’юті-продукти, особливо з активними інгредієнтами в складі, швидше за все доведеться відкласти: під час вагітності шкіра постійно змінюється під дією гормонів, стає чутливою і може «видати» несподівану реакцію. Радимо вивчити перелік нерекомендованих інгредієнтів і радитися з фахівцем, якщо новий крем або сироватка викликають найменші сумніви. А впоратися з висипаннями допоможе ретельне очищення ексфоліантами й м’якими гелями для вмивання.
Вживайте в їжу більше рослинних продуктів, насичених маслами
Не забувайте про продукти, багаті вітаміном E (авокадо, горіхи, насіння, рослинні олії) і колагеном (органічний кістковий бульйон). Саме ці продукти роблять шкіру більш еластичною. Регулярні, але помірні заняття спортом також знижують ризик різкого набору ваги, що є ще однією причиною появи розтяжок.
Не нехтуйте масажами
Згідно з дослідженням, опублікованим в британському науковому журналі British Journal of General Practice, від 50 до 90 відсотків жінок стикаються з розтяжками на тілі під час і після вагітності. Повністю запобігти їх появі неможливо, проте є шанс мінімізувати наслідки шляхом зміцнення, зволоження і підвищення пружності шкіри. Робіть масаж з маслом двічі на день, приділяючи особливу увагу зонам, де розтяжки з’являються найчастіше.
Уникайте масел з ароматизаторами
Деякі ефірні олії надають ефект, що стимулює, а їх побічна дія на розвиток плода може бути й зовсім невідома, тому ризикувати з ними не варто. Так, фахівці радять не захоплюватися маслами розмарину і шавлії, які можуть навіть стимулювати перейми. Оскільки під час вагітності у багатьох жінок зростає ризик гіперпігментації, перед виходом на вулицю в сонячний день не варто використовувати масла лимона, лайма, бергамоту, куркуми, коріандру, гіркого апельсина, ангелики або грейпфрута: всі вони можуть спровокувати сонячний опік.
Частіше відвідуйте басейн
Він допоможе відпочити та тілом, і душею. Від відвідування сауни й лазні краще утриматися, через те, що гаряче повітря і пар можуть негативно позначитися на стані плода. А плавання – допоможе зняти біль в спині та інші неприємні відчуття. Розслаблення м’язових тканин також допомагає впоратися зі змінами в будові опорно-рухового апарату під час вагітності, а заряд ендорфінів підвищує настрій.
Але перед тим, як дотримуватися будь-яких рекомендацій, пам‘ятайте, що варто порадитися з лікарем!