Настало літо – період відпусток та пляжів. Ми склали для вас декілька рекомендацій, як правильно відпочити цього літа, аби не завдати шкоди собі та своєму майбутньому малюкові.
Позитивні емоції, відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі, позитивний настрій загалом тільки добре впливають на ваше здоров’я та стан вашого малюка. Якщо ви запланували відпустку, то маєте дотримуватись декількох правил.
Коли краще планувати відпустку?
Відпуску найкраще планувати в другому триместрі вагітності (з 12 по 30 тиждень). Чому? Відповідь проста – тому що у першому триместрі найчастіше буває загроза переривання вагітності, гестоз першої половини вагітності, харчові алергії та багато іншого. Тому будь-який стрес та переживання можуть спровокувати погані наслідки. В третьому триместрі протипоказані фізичні навантаження, в тому числі переїзди на тривалі відстані, бо є ризик передчасних пологів. Кожна вагітна має осмислювати не лише свої бажання, а й певні ризики майбутнього малюка. Тому перед поїздкою ви маєте обов’язково проконсультуватись з вашим лікарем акушером-гінекологом та при необхідності здати певні дообстеження. Якщо загрози переривання вагітності чи інших протипоказань немає ви можете обирати час та місце вашої відпустки.
Одяг вагітної влітку
Ваш одяг влітку має бути легким та вільним, виготовлений з натуральних тканин. На голові має бути капелюх або хустина, а взуття має бути зручним, відкритим та без підборів.
Правила прогулянок на свіжому повітрі у відпустці
Якщо ви вже відправились в довгоочікувану відпустку, пам’ятайте: знаходитись на свіжому повітрі вам необхідно не більше 2-3 годин вранці (з 8 по 11 годину) та ввечері (з 18 по 21 годину). Ці правила допоможуть запобігти сонячному удару та опікам.
Їжа у відпустці
В додаток застерігаємо – всі ми любимо влітку їсти свіжі овочі та фрукти, але варто пам’ятати, що їх треба вживати тільки у сезон. А також у разі, якщо ви впевнені в їхній якості.
Чи шкідливі авіаперельоти та який транспорт найоптимальніший для вагітної?
Звісно найкраще їхати або своїм авто, або на залізничному транспорті. Чому? Тому що на своєму авто при необхідності ви можете зупинитись в любий необхідний момент, а в потязі ви можете прилягти, навіть поспати. Існує думка, що перельоти літаком є шкідливими для вагітної. Це пояснюється тим, що під час польоту змінюється атмосферний тиск, що може негативно вплинути на стан вагітної жінки. Тому перед перельотом також потрібно проконсультуватись з вашим лікарем.
Аптечка у відпустку
Зазвичай проблеми зі станом вагітної трапляються непередбачувано, тому у відпустку треба взяти невеличку аптечку для невідкладної допомоги, в яку мають входити наступні засоби: спирт, перекис водню, бинт, пластир, вата, жарознижуюче (вагітним дозволено парацетамол), сорбенти (Смекта, Ентеросгель), антигістамінні засоби (Цетрин, Лоратидин), спазмолітики (Папаверин, Вібуркол), а також ті засоби, які ви приймаєте під час вагітності.
Пам’ятайте, правильно організована відпустка запорука гарного і безпроблемного відпочинку для вас та ваших близьких.
Бажаємо чудового відпочинку!