Враховуючи світовий тренд щодо екологічності, турботи про довколишнє середовище та перехід на еко-матеріали, менструальні чаші цілком можуть стати прекрасною альтернативою одноразовим засобам гігієни.
По-перше, вони не розкладаються від 500 до 700 років як одноразові прокладки чи тампони . По-друге, менструальні чаші довговічні, економні, не мають у складі шкідливих матеріалів, ароматизаторів.
Питання лише в тому, чи готові ми перейти на такий незвичний для нас засіб особистої гігієни і привчитися його використовувати?
Менструальна чаша, переваги та недоліки
Чаша має форму перевернутого дзвоника – після введення та правильного розташування чаші в піхві, в неї збирається менструальна кров, а її пружні стінки не дають виділенням протікати. Менструальні чаші виготовляються з медичного силікону – гіпоалергенного матеріалу, що використовується в медичних цілях.
Переваги менструальних чаш:
- Можливість багаторазового використання, а відповідно – екологічність та економія коштів.
- Мінімальна ймовірність алергічних реакцій завдяки особливостям матеріалу, з якого чаші виготовляються. Підходять майже всім жінкам.
- Здатність вбирати велику кількість виділень. Ідеальні для жінок з рясною менструацією.
- Не потребують частої зміни. Чашу можна носити до 12 годин поспіль, але краще спорожнювати і промивати чашу кожні 3-4 години.
- Термін придатності менструальної чаші близько 10 років за умови правильного догляду.
- Чаша компактна, тому її легко зберігати та брати з собою в подорож.
Недоліки менструальних чаш:
- Потрібні навички для правильного введення.
- Не так зручно змінювати, як прокладки чи тампони, адже при зміні чашу треба очищувати від крові.
- Треба бути обережною з матеріалом чаші та ознайомитись з сертифікатами на продукцію. Деякі чаші виробляються з гуми, а тому можуть викликати алергічні реакції в тих, хто має алергію на латекс.
- Не завжди підходять дівчатам, які ще не ведуть статеве життя через дискомфорт під час введення.
- Є ймовірність протікання, це залежить від фізіологічної будови піхви.
Особливості використання менструальних чаш:
- Необхідно правильно підібрати розмір.
- Найменший розмір підійде жінкам до 30 років без досвіду природніх пологів або кесарського розтину, або ж спортсменкам.
- Більший розмір – для жінок старше 30 років або для тих, хто вже став мамою.
- Перед використанням чашу потрібно продезинфікувати – прокип’ятити у воді з додаванням столової соди. Частоту зміни чаші варто розрахувати в залежності від швидкості заповнення чаші. При нерясній менструації чаша може перебувати всередині близько 10-12 годин. При більш рясних виділеннях – змінювати потрібно буде 3-4 рази на день. Перед зміною обов’язково потрібно вимити руки.
Чи підходять менструальні чаші цнотливим дівчатам?
Заборони щодо використання менструальних чаш дівчатам, які не почали жити статевим життям немає. Але жінки різні, кожний організм унікальний, еластичні властивості тканин і об’єм піхви кожної жінки різняться. Тут варто звертати увагу на індивідуальні особливості та особистий комфорт під час введення і носіння чаші. Перед першим застосуванням чаші варто порадитися з гінекологом.