Наскільки коронавірус небезпечний для вагітних?

Агентство з питань сексуального та репродуктивного здоров’я UNFPA (входить в ООН) випустило рекомендації для вагітних жінок з профілактики коронавірусу.

Згідно з випущеним документом, щоб не заразитися, вагітним радять приймати стандартні профілактичні заходи. Наприклад, потрібно уникати близького контакту з людьми, що кашляють і чхають, часто мити руки з милом або обробляти спиртовим розчином, ретельно готувати яйця і м’ясо.

У UNFPA підкреслили, що в даний час мало що відомо про вразливість вагітних жінок до COVID-19, це сприяє виникненню атмосфери занепокоєння у майбутніх матерів.

«В цілому, пов’язані з вагітністю фізичні зміни можуть збільшити сприйнятливість деяких вагітних жінок до вірусних респіраторних інфекцій», – сказано в офіційній заяві організації.

Крім того, UNFPA рекомендує представникам системи охорони здоров’я розглядати вагітних жінок з респіраторними захворюваннями як «першочергове завдання».

Однак лікарі нагадують, що подібні рекомендації для вагітних жінок розроблені згідно всіх поширених хвороб: грип, герпес і т.д.

«Протиінфекційний захист організму під час вагітності завжди знижений. Але потрібно розуміти, що в основну групи ризику коронавірусної хвороби входять люди за 50 років. Відповідно, вагітні жінки за віком в цю категорію не потрапляють. Так що всі рекомендації ООН для них носять лише превентивний характер»,  -прокоментував в інтерв’ю «МИР 24» директор Наукового інформаційного центру з профілактики та лікування вірусних інфекцій Георгій Вікулов.

«Вірус COVID-19 небезпечний для вагітних не більше, ніж для інших людей», – уточнює медичний директор мережі клінік «Сімейна» Павло Бранд.

Він також нагадує, що немає доказів того, що респіраторні віруси можуть передаватися через грудне молоко. Таким чином, жінки з симптомами коронавіруса теж не повинні надмірно турбуватися. Однак для повної впевненості UNFPA радить їм носити медичну маску в присутності новонародженого і рекомендують зціджувати молоко в окремий чистий посуд.

Залишити відгук

Ім'я
E-mail
Відгук