Чому під час вагітності майбутні матусі так часто хворіють? Тут одне пояснення. Ослаблений імунітет. Тому потрібно бути готовою до появи нежитю в самий непідходящий момент. Закладений ніс доставляє не аби який дискомфорт.
Сьогодні говорять про особливий різновид нежитю, який отримав назву вазомоторний риніт. Він вражає організм під час гормональних перебудов організму вагітної. Буває і так, що у вагітних він проходить остаточно тільки після пологів.
Особливості захворювання
Спеціального лікування для гормонального нежитю не буває. Допомога потрібна в тому випадку, коли нормальне дихання утруднене. Закладеність носа може бути однією з причин, що заважає нормальному сну вагітної.
Перш ніж займатися самолікуванням, необхідно звернутися до фахівця. Він допоможе визначити справжні причини появи захворювання. А їх може бути три види:
- Інфекційний – різновид респіраторної інфекції, яка виникає у результаті поширення ГРВІ. Віруси і бактерії в цьому випадку сильно впливають на імунітет вагітної жінки, організм якої й так ослаблений.
- Алергічний тип має конкретні причини. Наприклад, тополиний пух, деякі види рослин викликають ускладнення дихальних шляхів. Виникає алергічний риніт, з’являються виділення з носа. Теж саме відбувається при алергії на запах фарби.
- Не алергічний і неінфекційний риніт фактично не пов’язаний з вираженими причинами. У цьому випадку проблеми з диханням наступають мало не з початку вагітності і можуть тривати до кінця періоду.
Потрібно розуміти, що набряк слизової виникає в результаті гормональної перебудови, активно виробляється естроген, посилюється циркуляція крові й рідин в організмі. Слизова оболонка носа реагує на будь-які зміни в навколишньому середовищі. Звідси й проблеми з закладенням.
Рекомендації тут універсальні. Важливо дотримуватися правил гігієни порожнини носа, берегтися від застуд, від контакту з хворими. Звичайно, необхідно відвідувати лікаря, так як запущений риніт може привести до ускладнень аж до інфікування плода. Але це на крайній випадок.
Як ефективно лікувати нежить при вагітності?
Для нормального протікання вагітності лікування різних захворювань повинно проводитись більш безпечними способами. І краще застосовувати їх на ранніх стадіях хвороби. Деякі з них корисні і в якості профілактичних заходів. Потрібно вибирати, чим лікувати нежить при вагітності.
Не варто ігнорувати таку процедуру, як промивання носа. Навіть якщо поки немає явних ознак захворювання. Це допоможе очистити слизову, а в разі інфекційного зараження ефективність лікування збільшується. Як засіб для промивання слизової відмінно допомагає відвар ромашки з додаванням морської солі. Можна використовувати різні варіанти фізрозчину. Процедуру потрібно робити по п’ять-шість разів на день, поступово знижуючи кількість. Головне, знайти свій ефективний спосіб боротьби з інфекцією. Замість ромашки можна використовувати обліпиху, персикове масло.
Найбільш ефективне лікування риніту при вагітності – це інгаляції. Після проведення всього пари процедур з паровою інгаляцією значно очищаються носові ходи. Тут також допоможуть різні відвари та настої тієї ж ромашки або листя евкаліпта. Проводити парові процедури рекомендується при нормальній температурі. Непогано допомагає ароматерапія при нежиті.
Використання різних крапель в ніс. Це перше, що спадає на думку при нежиті. Однак під час вагітності потрібно бути пильнішими з вибором засобів. Відомо, що судинорозширювальні препарати сильної дії протипоказані вагітним жінкам. Це пов’язано з ризиком звуження судин не тільки в області носа, але і в плаценті, через що може виникнути кисневе голодування у плода.
Під час захворювання корисно вживати достатньо рідини. При сильному нежиті з організму виділяється багато рідини, яку потрібно заповнити. Крім простої води можна вживати морси, відвар шипшини, чай з лимоном або з малиною.
Не можна забувати й про те, що на самопочуття впливають комфортні умови проживання. Потрібно частіше провітрювати приміщення, стежити за вологістю повітря.
Лікування застуди за допомогою масажу – це ще один ефективний спосіб допомогти собі самостійно. Подушечками пальців варто злегка масажувати область ніздрів зовні. При цьому можна використовувати евкаліптову мазь.
Для того щоб легше перенести риніт, а краще й не хворіти на нього, слід використовувати найпростіші поради. У будинку не повинно бути протягів. Добре, якщо в кімнаті стоїть спеціальний зволожувач повітря. Головне – не варто сильно турбуватися через застуду, а краще своєчасно вжити заходів.
1 Відгук
Ірина
В статті пишете, що судинорозширювальні каплі для носа протипоказані вагітним, бо звужують судини. Як розуміти, що судинорозширюючі звужують??? Хто цей бред писав. Можливо судинозвужуючі, а не розширюючі???