Обгрунтування: закупівлі електричної енергії розподіл

ОБҐРУНТУВАННЯ

Проведення закупівлі відкритих торгів

  1.  Замовник
   1.1. Найменування : Комунальне  некомерційне підприємство “Київський міський пологовий будинок №3” виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
   1.2. Код за ЄДРПОУ: 05496796
   1.3. Місцезнаходження: 03148, м. Київ, вул.. Василя Кучера,7
   1.4. Посадова особа замовника, відповідальна за проведення закупівлі (прізвище, імя по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв’язку, електронна адреса).
   Крайова Н. С. – секретар тендерного комітету, начальник планово – економічного відділу, т. (044)276-05-85, e-mail: natali.krayova@ukr.net
   1.5. Дата прийняття тендерним комітетом замовника рішення про застосування процедури закупівлі – відкриті торги: №5 від 11.01.2022р.
   1.6. Інформація про предмет закупівлі.
   Найменування предмета закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії (Код ДК 021:2015:65310000-9)
   1.7. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг: 598 811кВт*год.
   1.8. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 03148, м. Київ, вул. Василя Кучера,7
   1.9. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: з 01.01.2022 по 31.12.2022 року

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу (ОСР), крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Господарська діяльність з розподілу (передачі) електричної енергії споживачу провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії. Ліцензія видається Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Приватне акціонерне товариство “ДТЕК Київські електромережі” Код ЄДРПОУ 41946011, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, буд.20, згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії на території м. Києва. Отже, відповідно до ч. 2 ст. 40 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме за відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи. Отже КНП “КМПБ №3” як замовник торгів, через відсутність конкуренції, в тому числі з технічних причин, не має можливості здійснювати закупівлю послуг з розподілу електричної енергії у інших операторів системи розподілу електричної енергії. Дані послуги може бути надано лише певним оператором, а саме ПАТ “ДТЕК Київські Електромережі”. Інша альтернатива відсутня. Таким чином, відповідно ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», процедурою закупівлі послуг з розподілу електричної енергії необхідно визначити як «Переговорна процедура закупівлі», оскільки відсутня конкуренція (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.