Вітаємо! Найкраще, що може трапитись з жінкою, з вами вже сталося. Вагітність – це фізіологічний стан, який має проходити без проблем та перешкод. Кожна вагітність має свої особливості, але як показує практика, інколи у вагітних жінок виникають симптоми, які є загрозливими для майбутньої дитини.
Ми розповімо про основні ознаки-симптоми, при яких вам необхідно одразу звернутися до лікаря за допомогою:
Висока температура. При нормальному перебігу вагітності через зміни гормонального фону жінки температура може підвищуватись до 37,3-37,5 °C, але не завжди. В тих випадках, коли температура піднялася до 38 °C і вище, не знижується – вам необхідно звернутись за допомогою.
Кров’янисті виділення зі статевих шляхів. В нормі їх немає бути зовсім, тому при появі будь-яких виділень – негайно зверніться за медичною допомогою, бо це може бути ознакою загрози переривання вагітності.
Сильний та/або регулярний біль. Якщо ви відчуваєте постійний, нав’язливий біль внизу живота або в черевній порожнині – потрібно негайно звернутися до свого лікаря. Це може бути проявом загрози викидня, кісти або позаматкової вагітності та інших проблем.
Токсикоз. У першому триместрі вагітні жінки зазвичай переносять гестоз першої половини вагітності, який супроводжується нудотою та/або блюванням. Він поділяється на 3 ступені важкості, залежно від перебігу та стану жінки. При токсикозі легкого ступеня можна обійтися рекомендаціями лікаря щодо харчування. Але якщо вагітна блює 5 разів на день і більше – необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.
Набряки у вагітних. На пізніх термінах вагітності в поєднанні з підвищеним артеріальним тиском та/або наявністю білка в загальному аналізі сечі може бути ознакою прееклампсії вагітних (або пізнього гестозу). Тому для того, щоб запобігати цьому ускладненню при появі набряків на литках, верхніх кінцівках, обличчі – проконсультуйтесь зі своїм лікарем для профілактики та безпечної подальшої вагітності.
Ваша дитина менше рухається. Відомо, що малюк починає рухатись з 20-21 тижня (у тих, хто народжує не вперше можливо з 16-17 тижня), але до 28 тижня для нас не принципово рахувати кількість рухів за добу – прогностичним є лише факт наявності рухів за добу. А от з 28 тижня кожна вагітна жінка має вже чітко рахувати (на зворотній стороні обмінної картки є тест на рухи плода). Так в середньому ви маєте відчувати рухи вашої дитини більше 10 разів на добу. Якщо у вас є якійсь сумніви – зверніться за допомогою.
Сподіваємося, наші рекомендації будуть вам корисними, а ваша вагітність перебігатиме без проблем та частих візитів до лікаря. При появі будь-яких з вищеназваних симптомів – негайно зверніться за допомогою до лікаря.
1 Відгук
Інна
Дякую дійсно корисна інформація.