Рекомендації батькам щодо прогулянок влітку

Влітку один з найбільших ризиків для малюків – перегрів. Нерідко батьки намагаються вберегти дитину від протягів та застуд, і навіть у спеку вдягають малюків у кофтинки з довгим рукавом, носочки та шапочки.

Але, варто враховувати, що в спеку не діє правило, що дитині потрібно одягати на один шар одягу більше, ніж собі. Якщо вам спекотно у футболці, то не варто дитині на футболку одягати ще щось. Шкарпетки в спеку також не рекомендуються, краще взувати відкриті сандалі, аби стопи дихали і в організмі відбувалась нормальна терморегуляція.

Батькам слід бути уважними і враховувати, що у дітей обмін речовин відбувається дуже швидко. При цьому вивільняється велика кількість тепла, від якого дитині потрібно позбуватися, а в спеку процес теплообміну відбувається складніше, тому є великі ризики перегріву та зневоднення.

Як це попередити:

  1. Правильно обирайте одяг для малюка, не одягайте зайвого. Віддавайте перевагу натуральним тканинам, на зразок бавовна та льон. Щільнотканий матеріал дає найкращий захист від сонця, при цьому добре провітрюється.
  2. Обов’язково одягайте кепку чи панаму. Вони захистять не лише голову від перегріву, а й плечі, шию та вуха від сонячних опіків.
  3. За статистикою ризик розвитку меланоми в двічі більший у людей, які в дитинстві регулярно отримували сонячні опіки. Тож, як би добре одяг та панами не прикривали тіло малюка, а краще уникати прямих сонячних променів і гуляти у тіні.
  4. Давайте малюку більше пити. Малюки не дуже добре розрізняють сигнали свого організму, тому є великий ризик зневоднення. І краще самостійно нагадувати їм про водичку і пропонувати попити. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом.

Літо – чудова пора року, аби проводити якомога більше часу на свіжому повітрі! Проводьте його безпечно!

Залишити відгук

Ім'я
E-mail
Відгук