Спорт під час вагітності не шкодить здоров’ю жінки та дитини, а навпаки має ряд переваг. Звісно, за відсутності протипоказань.
Під час вагітності в організмі жінки відбуваються фізіологічні та анатомічні зміни, які слід враховувати під час занять спортом. Збільшується маса тіла, змінюється центр тяжіння, а це призводить до збільшення навантаження на суглоби. А виразність поперекового лордозу під час вагітності може призводити до появи болю у попереку. Крім того, відбувається ряд гемодинамічних змін, які створюють депо для забезпечення плоду та жінки всіма необхідними компонентами, що перешкоджають венозному поверненню. Тому не рекомендовано виконувати статичні вправи під час вагітності.
Наголошуємо на тому, що перед тим, як починати займатися фізичними навантаженнями під час вагітності, необхідно звернутися до лікаря. Якщо ви не займались спортом до вагітності – варто починати з мінімальних навантажень, поступово збільшуючи їх. Завжди слід пам’ятати, що все корисно в міру. Рекомендуємо займатись по 15-20 хвилин на день, кожного дня в зручний для вас час. Обов’язково контролюйте частоту пульсу – не більше 125 ударів на хвилину, а тренування має приносити вам задоволення.
Майбутній мамі слід звернути увагу на ті навантаження, які не є травматичними. Так, найкращим вибором стануть наступні: йога, пілатес, плавання у басейні. Уникайте групових і екстремальних видів спорту, бережіть себе від ударів і падінь.
На які види спорту слід звернути увагу майбутній мамі?
Лікарі вважають, що найкращим навантаженням для майбутньої мами будуть регулярні та тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Щоденні піші прогулянки поліпшують кровообіг, роботу серцево-судинної системи, є хорошою профілактикою респіраторних вірусних інфекцій, заспокоюють нерви, знімають головний біль, запобігають набору зайвої ваги.
Багато хто надає перевагу плаванню. Але обов’язково слід відповідально підходити до вибору басейну, він має бути продезінфікований згідно зі санітарними нормами. Сьогодні велика кількість фітнес-клубів пропонують майбутнім мамам спеціальні групові тренування. Деякі спорткомплекси пропонують спеціальну оздоровчу аквааеробіку для вагітних, яку проводять кваліфіковані тренери. А якщо захочеться вільного плавання, тоді басейн 2 рази на тиждень. Плавання так само як і ходьба сприятливо впливає на організм, та й при зайвій вазі не перевантажує суглоби.
Йога, пілатес та гімнастика для вагітних також принесе користь мамі та малюку. Так, подібні вправи сприяють покращенню кровообігу і готують майбутню породіллю до легких та швидких пологів. Але такі тренування обов‘язково слід проводити під наглядом спеціаліста.
ВАЖЛИВО: протипоказаннями до фізичних навантажень для майбутньої мами є:
- Передлежання плаценти
- Кров’янисті виділення зі статевих шляхів
- Загроза передчасних пологів
- Прееклампсія
- Істміко-цервікальна недостатність
- Багатоплідна вагітність
- Захворювання дихальної та серцево-судинної системи з гемодинамічними порушеннями
- Паління
Не забувайте пити воду для того, щоб запобігти зневодненню та перегріву. Прислухайтесь до свого організму. Такі симптоми, як слабкість, біль в м’язах, судоми, задишка, кров’янисті або водянисті виділення зі статевих шляхів – є сигналом до обов’язкового звернення до лікаря.
Покладіться на свого тренера, діліться враженнями з вашим лікарем, слідкуйте за своїм організмом та насолоджуйтеся! Пам’ятайте: чим ближче до пологів, тим менше навантаження.
1 Відгук
Олеся
Згодна на 100%!!! Спорт під час вагітності – лише на користь (коли немає протипоказань).