Одеса та Карпатські гори – це, звісно, добре, але, здається, що всі ці місця ми вже відвідали безліч разів. Пропонуємо вам ознайомитися з не менш фантастичними місцями нашої країни, куди сміливо можна вирушати з дітьми. Цікава пандемія – так – це можливо!
В Україні є багато цікавих маловідомих місць для сімейних подорожей. Ви не знайдете тут розвиненої аж надто туристичної інфраструктури, однак природна краса цих локацій варта уваги і підходить для того, щоб відвідати ці місця з маленькими дітьми.
Джуринський водоспад (с. Нирків, Тернопільська обл.)
Про вищу точку рівнинного водоспаду України (16 м) добре знають жителі Тернопільської області, а ось за її межами це гарне місце для подорожі з дітьми залишається маловідомим. Інша назва водоспаду – Червоногородський. За легендою, він зобов’язаний появою не так природі як турецько-татарським полчищам. Вважається, що в 1620 році загарбники перерубали кам’яний кряж, щоб пустити води річки Джурин на водоспад і звільнити собі шлях до Червоногородського замку. Це лише легенди, а ось неймовірний водоспад – реальність. До речі, Джуринський каньйон, в якому знаходиться це диво, входить в 10 найкрасивіших місць України.
Тунель кохання (смт. Клевань, Рівненська обл.)
За давньою легендою мальовничий тунель з дерев і кущів з’явився після трагічної загибелі закоханої пари. Колись тут курсував товарний поїзд, рух якого направляло зростання рослин уздовж шляху. Згодом рейс скасували, а залізничну колію залишили на милість природи. Вона стала прекрасним «ландшафтним дизайном». Гілки дерев та кущі розрослися і сплелися в формі арки. Низькорослі рослини ростуть нині вздовж рейок і формують зелений килим. Тепер тут улюблена локація для весільних зйомок і фотосесій в стилі love story. Це місце варто відвідати сім’єю та надихнутися романтикою.
Озеро Синевир (Карпатські гори)
Неймовірна краса посеред Карпат – це про озеро Синевир. Але поплавати тут не вийде. Це заборонено, як і рибалити. Зате тут можна покататися вздовж озера на човні, погодувати риб (яких дуже багато), купити різні сорти меду і карпатського вина. Прогулятися по гірських стежках і подихати таким корисним і чистим повітрям. До речі, вхід до озера платний – 25 грн з дорослого і 10 грн для школярів і студентів. Зупинитися можна біля озера, або в сусідніх містечках і селах. Міжгір’я – один з кращих варіантів: ціна – якість – близькість до озера.
Біля Синевира також розташований реабілітаційний Центр бурих ведмедів. Там їх рятують від поганих умов проживання в цирках, злих господарів та інших проблем. Їх відгодовують і вони перетворюються в ситих і задоволених клишоногих красенів. Така екскурсія буде повчальною для дітей.
Мигія (Первомайський р-н, Миколаївська обл.)
Мигія відома як «українська Швейцарія». Інфраструктура тут розвинена непогано, є готелі і туристичні комплекси. При цьому, місце досі залишається маловідомим туристичним центром. «Родзинка» Мигії – радонове озеро з неймовірно блакитною водою. Завдяки своєму рельєфу, Мигія отримала славу столиці українського рафтингу. Однак, тут є й інші розваги: сплави по Південному Бугу, байдарки й скелелазіння. Малюку та родині такі пейзажі та свіже повітря точно підуть на користь.
Досліджуймо Україну разом з дітками та сім’єю, адже наша країна переповнена фантастичними місцями!