Католицьке Різдво, потім православне, Новий рік, Старий Новий рік і ще декілька супутніх свят, які в наших широтах супроводжуються застіллями. Погодьтеся, не переїсти, або хоча б не відмовитися від пів кіло олів’є майже не можливо у ці дні. Та і хто ми такі, щоб відмовляти собі у задоволенні. Але свята добігли кінця і саме час повертатися у звичне життя. І в нас є декілька порад для майбутньої мами, як харчуватися після застілля.
Пийте достатньо води
Звісно вагітній буде легше повернутися до нормального життя, адже алкоголю на її святковому столі не було. Але все одно потрібно не забувати в цей період про водний баланс, адже солоної та пікантної їжі було більш ніж достатньо. Інститут Медицини рекомендує вагітним жінкам вживати всього 3 л води в день. Близько 22% цієї рідини надходить із вологи в продуктах, що вживається впродовж дня, інші 2,3 л (близько 10 чашок) повинні надходити із питною водою та напоями без кофеїну. Тому намагайтеся не нехтувати цим правилом особливо після свят.
Більше зелені та зелених овочів
Якщо у вас немає на це алергії, то зараз саме час додати до раціону більше зеленої їжі, а саме зелень та зелені овочі. Крім хлорофілу зелені овочі багаті фолієвою кислотою, класифікованою як вітаміни групи В. Ці вітаміни рекомендовані не тільки вагітним, але і всім, хто дотримується правильного і здорового харчування. Крім того, фолієва кислота регулює напівпроникність клітинної мембрани й добре впливає на всю нервову систему.
Додайте до раціону клітковину
Щоб допомогти кишківнику швидше відновитись, необхідно додати в раціон клітковину. Вона міститься здебільшого в овочах (зокрема, у кабачках, броколі, цвітній, білокачанній та пекінській капустах, помідорах, огірках, всіх видах салату, селері, гарбузах, а також у буряку та моркві). Клітковина виступить у ролі пребіотика – харчування для мікрофлори товстого кишківника, необхідного для формування цілісної мікрофлори та покращення моторної функції шлунково-кишкового тракту. Також, клітковина створить додатковий об’єм, який, при взаємодії з рецепторами товстого кишківника виведе залишки неперетравленої їжі з організму. Додавання до овочів будь-якої рослинної олії посилить цю функцію додатковим викидом жовчі та прискорить очищення стінок кишківника від слизу.
Вживайте просту їжу
З точки зору складу та приготування. Після свят найкраще віддавати перевагу простим продуктам: варена крупа, свіжі салати, більше фруктів та ягід, риба, приготована на пару або грилі, а також біле м’ясо. Післясвяткові дні найбільше підходять для розвантаження навіть вагітній.
Більше проводьте час на свіжому повітрі
Післяноворічні свята найкращий час для прогулянок у лісі на свіжому повітрі. Влаштовуйте частіше такі побачення з чоловіком і обов’язково заваріть із собою трав’яний чай, аби зігрітися смачно і корисно. Регулярні прогулянки не тільки покращують самопочуття, а й допомагають тримати себе у формі. А що може бути краще після новорічного застілля?
Тепер у вас є практичний план для того аби вийти з майонезного каматозу після останнього новорічного свята. І головне пам’ятайте: все має бути у задоволення!