Ми вирішили проінформувати наших пацієнток про такий важливий діагноз, як ендометріоз. Сьогодні він є дуже поширеним, з ним стикається майже кожна 10 жінка у світі. Що потрібно про це знати та як запобігти появі?
Ендометріоз зустрічається у 10-15% жінок у віці від 25 до 40 років. Але в ряді випадків його як і раніше важко діагностувати.
Що відбувається в організмі жінки під час захворювання?
Щомісяця, завдяки жіночим статевим гормонам, внутрішня слизова оболонка матки, яка називається ендометрій, потовщується і готується до розміщення ембріона в порожнині матки. Якщо в цьому місяці вагітність не настає, тканина ендометрію відшаровується і виходить з організму, в результаті чого відбувається менструальна кровотеча. При ендометріозі тканина ендометрію поширюється поза маткою, на інші органи: очеревину, кішківник, сечовий міхур, яєчники, між піхвою і прямою кишкою, на слизовій оболонці черевної порожнини, деяких зв’язках або легких. Ці залишкові тканини запалюються та кровоточать, що часто викликає біль та дискомфорт.
Різна дислокація клітин ендометріозу викликає різні симптоми. Це також пояснює, чому попри їх одночасну появу з менструальним циклом, немає зв’язку між симптомами та самим циклом. Наприклад, якщо джерело знаходяться у сечовому міхурі, його можна сплутати з циститом. Особливо, коли здається, що лікування антибіотиками ніби як досягло успіху. А насправді це просто закінчення менструальної кровотечі, яка поклала край болю.
Симптоми ендметріозу
Єндометріоз вміє маскуватися. Від моменту першої скарги до постановки діагнозу, залежно від держави та економічного її розвитку, пацієнтка може втратити від 4 до 7 років.
Що потрібно знати і які симптоми повинні насторожити жінку:
- Відсутність бажаної вагітності більш ніж 1 рік;
- Наявність будь-яких болісних відчуттів в нижніх відділах живота, які мають чіткий циклічний характер і виникають саме з черговою менструацією;
- Біль під час статевого акту;
- Хронічні болі малого тазу;
- Дизуричні явища. Болісне сечовипускання – симптоми зникають самостійно без лікування;
- Болі у поперековій ділянці;
- Кров’янисті виділення після статевого акту;
- Характерні виділення коричневого кольору за декілька днів до початку менструації;
- Болісні менструації у дівчаток та підлітків, які погано піддаються впливу знеболювальних засобів, можуть бути ознакою раннього початку ендометріозу.
Будьте уважні до свого здоров’я, поважайте себе та прислухайтесь до свого організму. А спеціалісти Пологового будинку №3 раді допомогти та відповісти на будь-які запитання!