Напоготові: що потрібно знати про спостереження вагітності у жіночій консультації?

Складно уявити наскільки важливо, щоб лікарі жіночої консультації були професіоналами свого діла, уважними до стану породіллі. Адже на час вагітності жіноча консультація і лікар, який спостерігає майбутню матусю – це ще одна родина, у якій крім відповідей на всі запитання, жінка може отримати також підтримку. Що потрібно знати про ЖК кожній вагітній?

У житті кожної жінки, яка чекає малюка, з’являється ще одна важлива людина – її лікар. В системі МОЗ України, згідно із законодавством, кожній вагітній жінці необхідно звернутися до пологового будинку і зареєструватися для ведення вагітності у жіночій консультації. Така програма сприяє повноцінній вагітності без ускладнень і ранньою діагностикою ризиків здоров’я матері та дитини, а також декретної відпустки з 30 тижня вагітності. Жінки мають право обирати жіночу консультацію і лікаря незалежно від місця прописки й проживання.

Перш ніж надавати перевагу тому чи іншому лікарю, вирішіть, чого ви чекаєте від спілкування з ним – лише медичної допомоги або ще й психологічного контакту? Чи готові ви брати відповідальність за прийняття рішень на себе або хочете, щоб лікар повністю опікувався вами і сам вирішував, що і як вам робити? Тобто слід спочатку визначитися до своїх уподобань. Обов’язково розкажіть про свої побажання лікарю, так вам буде легше знайти спільну мову. Якщо, вибравши фахівця, ви відчуєте, що вам з ним комфортно, значить, ви знайшли свого спеціаліста.

Під час вибору лікаря, пам’ятайте – ідеальних рішень не існує, і ваше власне відчуття внутрішнього комфорту при спілкуванні набагато важливіше, ніж чужі поради. Лікар жіночої консультації призначає графік відвідувань і обстежень для кожної жінки, пояснюючи їх мету і необхідність. Так само у жіночій консультації працює психолог, він проводить психопрофілактичну підтримку на різних етапах вагітності, проводить групові заняття у школі материнства, які можна відвідувати з 30-го тижня вагітності.

У школі материнства жінка зі своєю сім’єю може відвідувати заняття:

 1. Знайомство з багатогранною вагітністю;
 2. Підготовка до партнерських пологів;
 3. Знайомство з новонародженим;
 4. Зустрічі з фахівцями неонатологом і анестезіологом;
 5. Підготовка до грудного вигодовування;
 6. Арт-терапії, програми психоемоційного розвантаження.

Відвідування жіночої консультації допомагають майбутній мамі:

 1. Своєчасно отримувати інформацію про перебіг вагітності та стан здоров’я майбутнього малюка;
 2. Ознайомитися з новим станом і майбутньою роллю мами;
 3. Глибше пізнати зв’язок мами й дитини та виховання до народження;
 4. Скласти свій індивідуальний сценарій пологів без страхів, незалежний від чужих моделей і порад;
 5. Отримати навички догляду за новонародженою дитиною;
 6. Отримати точки опори в процесі становлення лактації та прикладанні малюка до грудей;
 7. Розкрити свій творчий потенціал на заняттях арт-терапії та гармонізувати себе і малюка арт-практиками й приємним спілкуванням з перинатальним фахівцем в дружній вагітної групі.
 8. На прийомі у лікаря жіночої консультації отримувати своєчасні консультації та допомогу.

Нагадуємо, що у жіночій консультації Пологового будинку №3 працюють як молоді лікарі, так і лікарі з більш ніж двадцятирічним досвідом роботи в акушерстві та гінекології. Поєднання великого медичного досвіду і сучасних стратегій – є основною характеристикою роботи нашого відділення.

Нехай ваша вагітність приносить вам радість!

Автор: Олена Ель Госейні – медичний психолог, акушерка, засновник Школи вагітних Київського міського пологового будинку №3, член Незалежної асоціації психологів України.

Залишити відгук

Ім'я
E-mail
Відгук