Тканинні прокладки як еко-засіб особистої гігієни

У попередній статті ми говорили про менструальні чаші як сучасний екологічний та економний жіночий засіб особистої гігієни.

Тканинна прокладка, її переваги та недоліки

Сучасні багаторазові прокладки виготовляються з бавовни, льону та флісу, зручно розташовуються на нижній білизні і фіксуються кнопками. Багаторазові прокладки не такі зручні у використанні, як їхні одноразові родичі через те, що потребують особливого догляду, але вони значно екологічніші для оточуючого середовища та економніші для власниці.

Завдяки натуральним матеріалам вони легко пропускають повітря і стають вологими тільки тоді, коли їх вже потрібно поміняти. Одноразові ж засоби жіночої гігієни виготовляються з продуктів нафтопереробки. Крім того, для стерильності вони обробляються сильними речовинами, які містять хлор, відбілювачами та іншими компонентами, які не йдуть на користь жіночого здоров’я.

Переваги тканинних прокладок:

 • Безпечніші для організму жінки

У одноразових прокладках використовується штучний матеріал, який блокує потік повітря до статевих органів, і може викликати подразнення шкіри. У них також використовуються синтетичні волокна, які занадто інтенсивно поглинають вологу, збільшуючи шанси на появу сильних болей під час менструації, розвитку інфекційних захворювань, можуть в окремих випадках призводити до гінекологічних та гормональних розладів. Багаторазові прокладки виготовляються з бавовни, льону та флісу, без хімічної обробки матеріалу, тому вважаються безпечнішими для здоров’я.

 • Заощадження

При належному догляді тканинну прокладку можна використовувати роками (до 10 років).

 • Допомога навколишньому середовищу

Перехід на багаторазові прокладки – яскравий приклад того, як, здавалося б, невеликий особистий вибір може мати величезний позитивний вплив на навколишнє середовище. За статистикою, майже 20 млрд прокладок і тампонів викидається щороку лише в Північній Америці (для прикладу). Цей масив пластику буде розкладатися в землі сотні років. Процес виготовлення цих засобів гігієни також забруднює воду, повітря та місця проживання тварин. Перехід на багаторазові прокладки може кардинально це змінити.

Недоліки тканинних прокладок:

 • Необхідність зберігання у спеціальному конвертику до прання прокладки
 • Перед пранням у гарячій воді рекомендовано замочувати на кілька годин у воді (можна додати для дезінфекції перекис водню або масло чайного дерева)
 • Потреба у покупці декількох прокладок для їх зміни впродовж дня

Особливості використання багаторазових прокладок:

 • Необхідно підібрати оптимальний розмір: 15, 20 або 25 см.
 • І придбати кілька в запас для зміни протягом дня (2-3 в залежності від того, як швидко вона наповнюється).
 • Коли прокладка стає вологою, її необхідно змінити, а вологу скрутити в трубочку і покласти в мішечок/чохол до прання. У складеному стані прокладки не протікають за рахунок мембранного шару і не пахнуть, тому що підсихають.
 • Прати в залежності від тканини прокладки, як і інший одяг. Якщо плями сходять складно, перед пранням замочувати.

Науково доведено, що багаторазові прокладки не несуть небезпеки для здоров’я жінки за умови правильного використання та догляду. Але, перед початком використання запитайте думку в свого гінеколога.

Залишити відгук

Ім'я
E-mail
Відгук

1 Відгук

 • Олеся
  Posted 11-06-2020 12:24

  Добрий день.
  Підписала у вас обмінну карту, але виникло ще одне питання. Чи обов’язково всім перед пологами потрібно здати аналіз на Covid-19?
  Дякую за відповідь!